ACİL DURUM AYDINLATMA KOMPONENTLERİ

Hastane, okul, kampüs, otel ve devlet kurumları gibi tüm binalarda “Binaların Yangından Korunması için Yönetmelik” kapsamında zorunlu kılınan acil durum aydınlatma sistemleri, binalarda normal aydınlatmanın mümkün olmadığı arıza, şebeke geriliminin kesilmesi, yangın, deprem ya da afet gibi olağanüstü hallerde binada bulunan insanların hızlı ve güvenli bir şekilde tahliye edilmesi için otomatik olarak devreye girip, gerekli sürede aydınlatmanın sürdürülebilirliğini sağlamaktadır. Bu sistemde kullanılacak tüm ürünlerin belirlenen standart ve yönetmeliklere uygun olması gerekmektedir.

Acil durum aydınlatma sistem çözümlerinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan Mackwell, 35 yılı aşkın tecrübesiyle İngiltere’de üretim yapan, küresel aydınlatma sektöründe önde gelen teknoloji markalarından biridir.

Mackwell, Konvansiyenel Acil Aydınlatma ürünlerinin yanı sıra, Uluslararası IEC 62386, IEC 62034 ve Avrupa Birliği EN 62386, EN 62034 standartlarının gerekleri doğrultusunda DALI uyumlu ürünleri ile çözümler üretmekte olup,  izleme ve kontrol sistemi sayesinde işletme ile karşılıklı belirlenecek sıklıkta DALI uyumlu kitlerin ve acil durum aydınlatmalarının durumu, batarya ve lamba arızalarının otomatik olarak test edilirek raporlaması gerçekleştirilir.

Mackwell acil durum aydınlatma komponenetlerinin kendinden bataryalı oluşu sistemin işleyişine büyük ayrıcalık sağlamaktadır. İnsan müdahalesinden bağımsız çalışması, nokta bazında kontrolün mümkün olması, arızalı armatürlerin otomatik test edilebilmesi, bataryaların anında raporlanması sayesinde bina işletmesinde iş gücü ve zaman kaybı yaşanmamaktadır.

XYLUX® LR4

XYLUX® LD5

LED Acil Durum Kitleri

LED Dönüşüm kitleri, ELEDD, ICE, XY-Fİ ve akü grupları hakkında detaylı bilgi için:
http://www.mackwell.com/product/catProducts/led-emergency-conversions/5

XYLUX Acil Durum Armatürleri

Mackwell’in yüksek performans grubu acil durum armatürleri. XYLUX LR, XYLUX LS, XYLUX Track, XYLUX LD ve XYLUX Exit armatürü  hakkında detaylı bilgi için:
http://www.mackwell.com/product/catProducts/xylux-emergency-luminaires/73

Floresan Acil Durum Kitleri

Mackwell’in standart floresan armatür çözümleri için geliştirdiği armatür kasası içerisinde ve dışarısında montaja uygun modülleri hakkında detaylı bilgi için:
http://www.mackwell.com/product/catProducts/fluorescent-emergency-solutions/243

TEMPUS Acil Durum Yönlendirme Armatürleri

Mackwell ailesinin en yeni ürün grubu ile tanışın. TEMPUS BHD, TEMPUS EXA, TEMPUS EXB, TEMPUS EXC, TEMPUS TWS armatürü hakkında detaylı bilgi için:
http://www.mackwell.com/product/catProducts/tempus-emergency-luminaires/267