BAŞKAN'IN MESAJI

Elekon olarak 2006 yılında kuruluş temellerimizi atarken öncelikli hedefimiz; iş ortaklarımızın projelerine ekolojik ve ekonomik değerlere dayalı güvenilir çözümlerimizle katkı sunmak oldu. İlerleyen süreçlerde otomasyon, aydınlatma, güvenlik, bina yönetimi alanlarında elde ettiğimiz uzmanlığımızı, uluslararası standart ve yerel yönetmeliklere uyumlu çözümlerimize entegre ederek hedeflerimizi hep bir adım öteye taşımaya özen gösterdik.

Hayallerimizden ve ideallerimizden aldığımız cesaretle çıktığımız yolculukta bugün 15 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemiz, sektöre ilham veren mühendislik kabiliyetlerimiz ve inovatif yaklaşımımız, günden güne gelişen kurum kültürümüz, küresel pazara yön veren güçlü iş birliklerimiz ile 3 kıtada 18’den fazla ülkeye akıllı yapı teknolojileri sunan, dünya markaları ile rekabet eden, yenilikçi ve güvenilir bir şirket olarak etkin varlık göstermeye devam ediyoruz.

100 Yıldır Faaliyet Gösteren Helvar ile Geleceğe

Aydınlatma uygulamaları ve aydınlatma kontrol sistemleri için enerji verimliliği yüksek komponent ve çözümler konusunda uzmanlaşan, ürünleri güvenilirlik, uyumluluk ve esneklik açısından sınıfının en iyisi olarak kabul edilen, 1921 yılından bu yana kontrolün sizde olduğu akıllı bir gelecek yaratmak ideali ile yüksek standartlarda hizmet veren Helvar ile birlikte iş ortaklarımızın en doğru kararı olmak için çalışıyoruz. Daha çok ticari odaklı aydınlatma kontrolünde kullanılan ve DALI altyapısında çalışan DIGIDIM sistemi ile özellikle mimari aydınlatma kontrolü için tasarlanmış olan IMAGINE sisteminden oluşan gelişmiş Helvar çözümleri ile akıllı, işlevsel ve insan odaklı yapılar yaratmaya devam ediyoruz.

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi ile

Hem En İyi Proje Ödülünün Hem de En İyi Büyük DALI Proje Ödülünün Sahibiyiz

Teknoloji ile gelenekselliğin eşsiz bir kombinasyonu olan, özel koleksiyonları ve hizmetleri açısından dünyanın sayılı kütüphaneleri arasına girmeyi amaçlayan, ufuk açan milyonlarca kaynağa erişim olanağı sunan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Projemiz 2019 yılında Helvar Partner Toplantısında En İyi Proje Ödülü’ne layık görüldü. Bunun yanı sıra kontrolü, yaratıcılığı, problem çözmeyi ve özgünlüğü desteklemek için düzenlenen 2020 DALI Aydınlatma Ödülleri’nde ise geniş iç alan kategorisinde “En İyi Büyük DALI Proje Ödülü” ile onurlandırıldı.

Dünyanın En Büyük DALI Alt Yapısını Kullanarak Yarattığımız Otomasyon Projesi;

İstanbul Havalimanı

Yedi tepeli şehir İstanbul’un yüzyıllardır simgesi haline gelen ‘lale’ figüründen esinlenerek tasarlanan ve dünyanın en büyük havacılık merkezi projelerinden biri olan İstanbul Yeni Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi’nin aydınlatma uygulamalarında ve kontrol sistemlerinde distribütörlüğünü yaptığımız Helvar’ın ürünleri kullanılıyor.

%70’e Varan Aydınlatma Tasarrufu Sağladığımız Şehir Hastanesi Projelerimiz

Günümüzde çok daha büyük ve daha kompleks tesislere dönüşen ve bu nedenle geleneksel ticari binalardan çok daha yoğun bir enerji tüketimine sahip olan sağlık yapıları için basit bir işletme senaryosu entegrasyonu sunan Helvar aydınlatma kontrol sistemleri aracılığıyla ciddi düzeyde verimlilik sağlıyoruz. Yapıların genel sağlığını iyileştirme yöntemlerine odaklanan ve optimum bina performansı için ölçüt belirleyen WELL bina standardına uyum gösteren akıllı ve kullanıcı dostu Helvar çözümleri ile daha sağlıklı atmosferler yaratıyoruz.

Uzun Soluklu Çalışıyoruz

Kaliteyi, verimliliği ve işlevselliği işinin ayrılmaz bir parçası olarak gören, deneyimi yeni teknoloji ve iş modelleri ile birleştiren, mühendislik bilgisini teknolojinin gücüne entegre eden yaklaşımımızla zengin hizmet ve çözüm yelpazemizi sürekli geliştirmek için çaba gösteriyoruz.

Sektörde hizmet vermeye başladığımız ilk günden bugüne sistem çözümleri başta olmak üzere proje analizi, sistem tasarım ve projelendirme desteği, altyapı kablolama ve montaj gibi mühendislik hizmetlerinin yanı sıra satış sonrası bakım ve servis hizmetlerimizle de iş ortaklarımızla uzun ömürlü ilişkiler geliştiriyoruz.

Nice başarılarla dolu 15 yılı geride bırakırken hayallerimize ortak olan değerli çalışanlarımıza ve tüm paydaşlarımıza bize olan inançları ve emekleri için teşekkür ediyorum.

Şafak KOÇ
Yönetim Kurulu Başkanı